Yayınlanma:02 Şubat 2021 20:14 Güncelleme:06 Ağustos 2021 20:58

Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabiltasyon Yüksekokulu öğrencileri yarıyıl tatilinde yapacakları staj hakkının ellerinden alındığını belirterek, twitterdan seslerini duyurmaya çalışıyor ve yöneticilerden yardım istiyor.

Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrencileri staj yapamadıkları için okullarının uzamasından dolayı mağdur olduklarını ifade ediyor. Bir çok kez okula gelerek sorunun çözülmesini isteyen öğrenciler, olumlu cevap alamayınca twitterdan #pauftrstajistiyor ve #pauftrakademiktakvim hashtagleri açarak seslerini duyurmaya çalışıyor.

PAÜ FTR öğrencisi, “Online eğitim sisteminin çökmesi nedeniyle akademik takvim 2 hafta ertelendi ve ertelenen bu 2 hafta yarıyıl tatilinden kesildi bu sebeple Ftr2 stajı için yarıyıl tatil süresi yeterli gelmiyor. Ftr2 yaz stajını her sene olduğu gibi yarıyıl tatilinde yapabilme hakkımız elimizden alındı bu durum okulumuzun uzamasına sebep olmakta, yöneticilerden bu durum için yardımcı olmasını istiyoruz” diyerek mağduriyetini dile getirdi.

Başka bir öğrenci ise, “Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 4. sınıf öğrencileri olarak mağduruz. Biz staj derslerinden kaldığımız için yazın 20 iş günü olan stajımızı yapamadık ara tatilde yaparsak 2. dönem 4. sınıf olabileceğiz. Ama pusula 2 hafta bozuktu o yüzden akademik takvim ertelendi, şimdi ise 20 gün süre yetmiyor. Bunu düzenlemek ellerinde ama yapmıyorlar. Çok kez okula gittik geldik” dedi.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz