Yayınlanma:02 Şubat 2021 22:03 Güncelleme:06 Ağustos 2021 20:58

Pamukkale Üniversitesi öğrencisi Aleyna Yurtkölesi, Ocak ayında eski sevgilisi tarafından boğularak öldürüldü. Aleyna’nın annesi ve kardeşinin sosyal medya paylaşımları yürekleri yaktı.   

Pamukkale Üniversitesi’nde geçen ay bir öğrenci cinayete kurban gitti. Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Aleyna Yurtkölesi, kaldığı apartta ölü bulundu. Eski sevgilisi tarafından boğularak öldürüldü. Ailesi ve kardeşinin sosyal medya paylaşımları ise yürekleri dağladı.  

“Meleğim ben sensiz nasıl yaşarım şimdi”

“Gün gelip seni içimde taşıyacağım zamanların hayalini kurardım” sözleriyle düşüncelerini kaleme alan Anne Zekiye Yılmaz, “En kuvvetli dileğim, en can alıcı hayalimdin. Yeni yeni anlıyorum ki en büyük de bencilliğim olursun. Çokca seneler varken dünyaya gelecek olmana şimdiden endişe duyuyorum. Geleceğin için kaygılıyım. Annelik hevesiyle seni ziyan etmek istemiyorum. Yaşam koşullarım bundan kat kat iyisi olmayacak ve dünya da muhtemelen iyiye gidiyor olmayacak. İnsanlık sonuna yaklaşmış, çiğ süt emmişler dört bir yanda kol geziyorken seni koruyamamaktan, iyi yaşatamamaktan ölesiye korkuyorum. Bu korkuyu içime salanlara lanet okuyorum. Belki de sana dokunacak en büyük hayrım doğmama hakkını sana tanımak olur can parçam. Çok başkasın sen seni getiren leyleğin kanatlarıyım, gözleriyim. Uçacak olurum, kanatlanır, kanatlarım kopar, yolunur. Senden geçemem vurulurum…. Sen çok başkasın çocuk, yanağında annenden bir imza saklı, ellerin yüzüme gömülür, bir ömür seninleyim çocuk. Çocuk sen başkasın, kağıtlara çiz beni, kanatlarına al beni, gözlerinle tut beni. Allahtan sonra en çok, insan olarak en birinci sevdiğim sensin… deyip bunu hiç bir şeyin değiştirmeye gücünün yetmeyeceğini, bazen şımartılmak ya da duymak istediğin için söylediğin “sen beni sevmiyorsun” cümlene karşılık verdiğim cevap bu olmuştur hep…. Ben sevdim kızım, çok sevdim… Bir beşerin hayatında yapabileceği ne varsa sevgiye dair olanca gücümle yapmaya çalıştım. Hani bazen dalga geçersin ya benimle, Avrupa Yakası’ndaki Gülenay’a bile ağlayacak bir şeyler bulduğumda “ayyyy anne yakında reklamlarda da ağlayacaksın, onlar gerçek değil film” diye.. Sevdim işte. Baktığında insanda saç değil, beden değil, şan değil, şöhret değil, güç ya da acziyet değil ben baktığım insanda yürek görmeyi sevdim. Gidemeyişlerimin suçlusu olsanda zaman zaman, zaman zaman canını acıtsakta, zaman zaman “galiba benden şanslı çocuk yok bu dünyada” deyip boynuma sarıldığında, sensiz nasıl yapılır anlamadığım için bunu yazmamın sebebi bir daha yanımda olamamandır. Meleğim ben sensiz nasıl yaşarım şimdi” dedi.

“Kendini yanına gömemekmiş zor olan”

Kardeş Atakan Yurtkölesi ise, “Ölmek kolay ama ölenin arkasından her gün ölmekmiş zor olan, en değer verdiğin insanı toprağa kendi elleriyle koymakmış zor olan, o toprağın başına gidipte kendini yanına gömemekmiş zor olan, rabbimde bilirki bir nefeslik canım kalsaydı sana verirdim. Zaten her sensiz aldığım nefes batıyor meleğim. Ölen gerçek dünyaya gider, asıl ölenler geride kalanlar. Rabbim bu acıyı kimseye göstermesin, kimsenin evine bu ateşi düşürmesin. Çok erken gittin, inşallah mekanın cennet olur. Burada yaşayamadığın güzel günleri inşallah orada misliyle yaşarsın. Sana tek kızgınlığım beni bu kadar çabuk bırakman. Hala benim en değerlimsin. Bir gün inşallah orada görebilirim seni sonuçta ölüm hepimize hak, bize düşen ise sabır” sözleriyle duygularını ifade etti.

NE OLMUŞTU ?

Pamukkale ilçesi Yunusemre Mahallesi’ndeki bir apartta yalnız yaşayan Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Aleyna Yurtkölesi (22), kapıyı kırarak içeriye giren yakınları tarafından yatağında ölü bulunmuştu. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, boynundaki dövmeden tespit ettikleri cinayetin şüphelisi İran uyruklu Shayan Kheyrian’ı (25) kaldığı adrese yapılan operasyonla yakaladı. Zanlı Shayan Kheyrian’ın, emniyetteki ifadesinde Aleyna Yurtkölesi ile daha önce sevgili olduklarını, barışmak için evine gittiğini, çıkan tartışmada boğazını sıkarak öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi.  

Emniyetteki işlemin ardından adliyeye sevk edilen Shayan Kheyrian’ın tanınmamak için kar maskesi ve kapüşon ile yüzünü gizleyerek içeri girdiği, eldiven geçirdiği elleriyle genç kızı boğarak öldürdüğü belirlendi. Mahkemede suçunu kabul eden Shayan Kheyrian, tutuklanarak Kocabaş D Tipi Cezaevi’ne gönderilmişti. Zanlının tutuklu olduğu cezaevinde kaldığı koğuşta dün akşam saatlerinde kendini tavana iple asarak intihar ettiği öğrenildi. Kheyrian’ın cesedi görevli gardiyanlar tarafından bulundu.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz