“KYK bursumun kesilmesi beni mahvetti”

Yayınlanma:30 Ocak 2021 12:25 Güncelleme:11 Şubat 2021 20:23

Siyasetin uzunca bir süredir tartıştığı Z kuşağı ile ilgili Sözcü Gazetesi üniversite öğrencileri ile konuştu. PAÜ Biyomedikal Mühendisliği öğrencisi Buğra U., ekonomik sebeplerden dolayı sokak müzisyenliği yaptığını belirterek, mezun olduktan sonra yurtdışına gitmek istediğini söyledi.

Sözcü Gazetesi’nde yer alan habere göre, “Son bir yıldır Türkiye ne zaman seçimleri konuşsa konunun yanında Z kuşağı tartışmaları da başlıyor. Bilimsel olarak tanımlar farklılık gösterse de 1997’den sonra doğanları kapsayan Z kuşağı önümüzdeki seçimin anahtarını da elinde tutuyor. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun SSK genel müdürlüğü dönemine işaret ederek “Z kuşağı bilmiyor. Bunları gençlerimize hatırlatmamız gerekiyor” sözleri gözleri yeniden Z kuşağına çevirdi. Farklı illerden pek çok Z kuşağı temsilcisi ile konuştuk. Bir cümle ile özetleyecek olursak şunu söyleyebiliriz: Siyaset pek de umurlarında değil, iş güvencesi istiyorlar” ifadelerine yer veriliyor.

Buğra U.

Sözcü’ye konuşan Pamukkale Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi Buğra U. şunları söyledi:

“Ekonomik sebeplerden dolayı sokak müzisyenliği yapıyorum. Okuduğum bölüm üzerine kendimi geliştirmek istiyorum ancak şartlar el vermiyor. Bu sene staj yapacaktım ancak salgın sebebiyle yapamadım. Mezun olduktan sonra yurt dışına gitmek istiyorum. Çünkü maalesef Türkiye’de biyomedikal alanında yeterli üretim ve çalışma alanı yok. Yurt dışında bu alanla ilgili projeler geliştirip Türkiye’ye getirmek gibi bir hayalim var. Okulum bir sene uzadığı için KYK bursum kesildi ve o paranın kesilmesi beni mahvetti.”

Kaynak: Sözcü

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz