Yayınlanma:30 Aralık 2020 19:20 Güncelleme:09 Ocak 2021 15:58

Pamukkale Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği mezunu Şerife Uyanık, polislik sınavına hazırlanmak için özel yetenek kursuna katıldı. Uyanık, “Çok fazla spor geçmişimiz olmadığı için bu süreçte sıkıntı yaşadık” dedi.

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği’nden mezun olan Şerife Uyanık, Isparta’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ücretsiz olarak açtığı özel yetenek kursuna katıldı. Uyanık, haftada 3 gün gerçekleştirilen kursun ilk etabında drill, koordinasyon, kuvvet ve dayanıklılık çalışırken, sonrasında ise parkur antrenmanlarına girecek.

Şerife UYANIK

Şerife Uyanık: “Çok fazla spor geçmişimiz olmadığı için bu süreçte sıkıntı yaşadık”

Polislik sınavına hazırlanmak için kursa katıldığını belirten Pamukkale Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği mezunu Şerife Uyanık, daha önce özel bir salonda hazırlıklarını sürdürdüğünü ancak salonların kapatılması nedeniyle böyle bir imkanı değerlendirmek istediğini söyledi. Uyanık, “Parkur göründüğü gibi değil. Bize ilk başlarda kolay gibi geliyor ama zorluğunu sonra daha iyi anlıyoruz. Çok fazla spor geçmişimiz olmadığı için bu süreçte sıkıntı yaşadık biraz. Hocalarımızın da ilgisiyle zaman içerisinde daha iyi olacağımıza inanıyorum. İnşallah vatanda ve millete hayırlı bir polis oluruz” ifadelerini kullandı.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz