BURUK-URLU-KUTUPHANE

Pamukkale Üniversitesi Özel Eğitim Topluluğu, Bozkurt Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine kütüphane kurmak için kolları sıvadı. Topluluk, aynı zamanda bu etkinlikle Ekim ayında vefat eden arkadaşları Burak Urlu’nun adını yaşatmak istiyor.

“Çocuklara armağanımız, kütüphanelerine desteğiniz olsun” sloganıyla harekete geçen Pamukkale Üniversitesi Özel Eğitim Topluluğu, “Kütüphane Kuruyoruz” etkinliğiyle, kütüphanesi olmayan Bozkurt Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine kütüphane kurmak için çalışmalara başladı. Kısa bir süre önce vefat eden arkadaşları Burak Urlu’nun adını yaşatmak isteyen topluluk üyeleri, şu ifadelerle kampanyalarına destek istedi.

“Hayatta kader gereği sevdiklerimizden bir anda üzücü haber alabiliriz veyahut üzücü haberi verilen kişi bizzat biz olabiliriz. Ki bu haber bir vefat haberiyse bu durumu kabullenmekte bir süre güçlük çekeriz, fakat zaman geçtikçe alışılır işte iyi ya da kötü kabullenmeye başlarsınız yokluğunu bu durumda ise onun bir eşyasını saklarız, bir resmini asarız, bir sözünü yazarız bir yerlere çünkü unutmamak, yaşatmak isteriz. Kısa bir süre evvel vefat eden ve aramızdan ayrılarak bizleri derinden üzen sınıf arkadaşımız Burak Urlu’nun ismini yaşatabilmek vesilesiyle Pamukkale Üniversitesi Özel Eğitim Topluluğu olarak kütüphanesi olmayan, kitaplarla belki imkansızlıktan dolayı tanışamamış Bozkurt Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine kütüphane kurmak istiyoruz. Kitaplar zihnen diri ve olgun bireylerin yetişmesinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu sayede ne kadar çok çocuğa kitapları sevdirebilirsek, kitaplarla tanıştırabilirsek o kadar gururumuzdur. Böylesine bir işte şüphesiz ki desteğe de çok ihtiyacımız var. Siz de bu işte bir payım olsun diyorsanız ilkokul düzeyindeki kitabınızı veya kitaplarınızı afişteki adrese kargolayabilir ya da Kampüs Don Kişot Kitabevine bırakabilirsiniz. İhtiyaçlarımız afişte yazan şekildedir. İyilikle kalın, sağlıkla yaşayın.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz