Yayınlanma:02 Aralık 2020 13:35 Güncelleme:06 Ağustos 2021 21:13

Sağlık alanında staj yapan Pamukkale Üniversitesi öğrencileri Kredi Yurtlar Kurumu’nun aldığı fazla ücret ve tek çeşit yemekten şikayetçi oldu.

Pamukkale Üniversitesi’nde sağlık alanında eğitim gören ve intörnlük uygulaması kapsamında Denizli’ye gelen öğrenciler, konaklamak için Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalıyor. Hemşirelik ve fizyoterapi bölümünde okuyan öğrenciler, yurt ücretinin 455 TL’ye yükseltilmesi ve tek çeşit yemek verilmesinden dolayı mağdur olduklarını ifade ettiler. 

Sosyal medyadan tepkisini dile getiren ve adının yayınlanmasını istemeyen PAÜ öğrencisi, “Pandemi sürecinde hemşirelik 4.sınıf öğrencileri olarak intörnlük uygulaması kapsamında geldiğimiz okullarımızda yurt ücretindeki fiyat artışı ile 455 lira ücret ödenmesi talep ediliyor. Bu zor süreçte herkes uzaktan eğitimle devam ederken bizler evimizden uzakta staj yapıyoruz. Nöbetçi yurt denilerek yurt ücretinin bu kadar artırılıyor olması bizleri zor duruma sokmaktadır. Bursu olmayan onlarca insan var. Bu zor süreçte hem bire bir virüsle mücadele ediyoruz hem de fahiş fiyatta yurt ücreti ödüyoruz. Normal süreçte yurt ücreti 280 liraydı, pandemi sürecinde geldiğimiz Eylül ayından itibaren 390 lira yapılmıştı. Son durum 455 lira. Ayrıca odalar haftada iki gün temizlendiği için kendimiz temizlik yapıyoruz ve günde tek çeşit yemek yiyoruz” dedi.

Bu konularla ilgilenilmesini bekliyoruz

Başka bir öğrenci ise, “Okulumuz açıldı ve zorunlu olarak KYK nöbetçi yurtta kalmaktayız. Geçen yıla oranla daha fazla para ödemekteyiz. Ayrıca yemek saatleri kısıtlanması yemekhanede yoğunluk oluşmasına sebep oldu, sosyal mesafeye uyulamıyor. Hem tek çeşit yemek geliyor hem de tadı kötü oluyor.Yemekhanene personeline bu durumu söylediğimizde bize hoş olmayan cümleler kuruluyor. Biz buraya eğitimimizi tamamlayabilmek için geldik. Bugüne kadar böyle bir şey yaşamamıştık. Bu konularla ilgilenilmesini bekliyoruz” dedi.

Gerçekten çok komik

Sosyal medyada tepki gösteren diğer bir öğrenci ise “KYK bana ayda 550 lira kredi veriyor, yurt ücreti olarak 455 lirayı geri alıyor. Geriye 95 lira kalıyor, yani benim 1 ay boyunca 95 lirayla geçinmemi istiyor. Gerçekten çok komik” paylaşımında bulundu.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz