Yayınlanma:27 Kasım 2020 12:46 Güncelleme:06 Ağustos 2021 21:16

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İzzettin Hatip, öğrencilerin sosyal medyadan sınav uygulamasına gösterdikleri bazı tepkilerin kendisini derinden üzdüğünü belirtti. Hatip, twitterdan “Bu tür paylaşımlar yapan asla gelecekte hekim olmaya layık değildir” paylaşımında bulundu.

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri sınavlardan bir gün önce gelen uygulama değişikliğine sosyal medyadan #paütfmağdur hashtagiyle tepki göstermiş, sorulara geri dönüş haklarının ellerinden alındığını ve sınavlardan bir gün önce alınan bu kararın yanlış olduğunu ve düzeltilmesini istemişti.

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Tıbbi Farmakoloji Öğretim Üyesi Prof. Dr. İzzettin Hatip, bunun üzerine twitterda @pauburada’yı etiketleyerek bazı paylaşımlarda bulundu. Öğrencilerin tepkisinden derin üzüntü duyduğunu belirten Prof. Dr. İzzettin Hatip, atılan twit ve paylaşımların çok üzücü, bazılarını yanlış, haksız, adap ve ahlak dışı bulduğunu ifade etti.

İşte o twitler:

1-Sevgili (terbiye sınırını aşanlar hariç) Tıp Fakültesi 1.-3. D Öğrencileri: Belli sayıda sorulara dönme bence hiç olmamalıydı zira kötü kullanılmış!. Kaldırılması sınav seyrini kesinlikle etkilemez.

2-İçinde bulunduğumuz salgın ile mücadele günlere hepimiz için sıkıntılı. Fakat Tıp Fak. ve PAÜ sizlere online eğitimi sürdürmek için büyük çabalar içindeler. Atılan twit ve paylaşımlar çok üzücü-bazıları yanlış-haksız-adap ve ahlak dışı.

3. Şahsımı derinden üzen Tıp Fak. 2 kız öğrencisinin ağıza ve kaleme alınmaması gereken etik zevk adap ahlak dışı ve düzeysiz paylaşımlar. Bunu yapan asla gelecekte hekim olmaya layık değildir. Bir diğeri PAÜ’yü Leşe benzetmesi! Leş etrafında sadece kargalar barınır.

4-Sınavlarda “Online” uygulamayı fırsat bulup “elektronik” kopya/grup-arası takas-abilerden yardım gayreti doğru olmadığı gibi vicdanlı çalışan öğrencilere haksızlıktır. Emek çalımıdır. Sabırlı olalım. Geleceğin hekimleri olarak salgın dönemi çok şey öğrenmenizi sağlayacak.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz