Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri sınavlardan bir gün önce gelen uygulama değişikliğine sosyal medyadan #paütfmağdur hashtagiyle tepki gösteriyor.

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, sorulara geri dönüş haklarının ellerinden alındığını belirterek, sınavlardan bir gün önce alınan bu kararın yanlış olduğunu ve düzeltilmesini istiyor. “En temel sınav hakkı olan sorulara geri dönme hakkımızı istiyoruz sadece” diyerek tepkilerini ortaya koyan öğrenciler, “Sınava girişte bile sorun yaşanıyorken sorulara geri dönüş hakkımızı elimizden almak niye?” sorusunu soruyor.

İsminin verilmesini istemeyen PAÜ Tıp Fakültesi öğrencisi, “Sınıf mevcudu fazla olduğu için pusuladan ders işlememiz çok sorunlu oluyor ki o sırada da yoklama alınıyor, giremeyen arkadaşlar ders kaydını alsın dediler, ders kayıtları 3 haftada sisteme yükleniyor zaten çoktan sınav geçmiş oluyor. Hocalar ders programına uymuyor, derse 5 dakika kala başka bir tarihe erteliyorlar. Sınava geç alınıyoruz ve o süre eklenmiyor, sınav süresi bitmeden sistem atıyor. Zaten her soru 1 dakika olması gerekirken bu şekilde çok daha kısalıyor, bazı sınava giremeyen arkadaşlarımız oldu. ‘Giren nasıl girdi istiyorsanız faks çekin’ dediler ama sonuç değişmedi. Şimdi de sınavda işaretlediğimiz sorulara geri dönme hakkımızı aldılar. Ve yarın sınavımız var” dedi.

Başka bir öğrenci ise, “Bildiğimiz üzere pusula sisteminde hatalar nedeniyle çoğu fakültelerin sınavları ertelendi. Bizim hala devam ediyor maalesef ve bununla kalmayıp sorulara geri dönüş hakkımızı da elimizden aldılar. Zaten sisteme girişler çok sıkıntılı oluyor. Sınav süremizin bir kısmını girerken harcıyoruz. Her soru normalde 1 dakika ama sisteminde hatası kaynaklı olarak yetişmiyor. Daha da üstüne zorlayıcı faktörler eklendi” diyerek tepkisini ifade ediyor.

Aynı zamanda twitterdan #paütfmağdur hashtagiyle öğrenciler tepkilerini dile getiriyor.

İşte bazı paylaşımlar;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz