Yayınlanma:25 Kasım 2020 22:11 Güncelleme:12 Aralık 2020 19:38

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Tuncel’in konuğu olan Hacettepe Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan Demirel, “Öğretmen Olmak..” konulu katıldığı söyleşide gözyaşına boğuldu.

Söyleşide Prof. Dr. Özcan Demirel, geçmişten geleceğe öğretmenlik ve öğretmen yetiştirme konularında görüşlerini ve deneyimlerini paylaştı. Söyleşide, 21. yüzyılın gerektirdiği niteliklere sahip insan yetiştirmek için üniversitelere ve öğretmenlere büyük görevler düştüğü,  dijital okur yazar bir öğretmen olmanın sürekli kendini geliştirebilen öğretmen olmanın gün geçtikçe önemini daha da arttırdığı vurgulandı.

Öğretmenlere son mesajını ağlayarak verdi

Prof. Dr. Özcan Demirel söyleşinin sonunda öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak, son kez söz aldı. Öğretmenlere son mesajın veren Demirel, “Öğretmenlik bir sevgi mesleğidir, bunda başarılı olabilmek için iki şey önemli, birincisi öğretmenlik mesleğini sevebilmek, hiçbir şey olamazsam öğretmen değil, ben ne olursam olayım mutlaka öğretmen olayım diyebilmek çok önemlidir, ikincisi öğretmenlerin öğrencileri sevmesi, eğer öğrenci sevgisi içinizde insan sevgisi yoksa öğrencilerinizi sevemiyorsanız lütfen bu mesleği yapmayınız ve sevginin yanısıra da saygı göstermek önemlidir” sözlerini söylerken gözyaşına hakim olamadı.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz