Yayınlanma:15 Kasım 2020 19:58 Güncelleme:06 Ağustos 2021 21:18

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde Acil Tıp Asistanı olan Dr. Tarık Gören, Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 14. ayağı Türkiye Grand Prix’te medikal ekipte görev aldı.

Intercity İstanbul Park’ta 13-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix’i nefesleri kesti. 9 yıl aradan sonra ülkemize geri dönen Formula 1 yarışlarında, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Elemanı Arş. Gör. Dr. Tarık Gören medikal ekipte yer aldı. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde Acil Tıp Asistanı olan ve 3.5 yıldır hekimlik yapan Dr. Tarık Gören, otomobil sporlarına ilgi duyduğunu ve böyle bir organizasyonda gönüllü olarak görev almaktan ve Türkiye’yi temsil etmekten dolayı gurur duyduğunu söyledi.

formula1-1

“İki gün eğitim aldık”

Daha önce Marmaris’te düzenlenen WRC 2020 Türkiye Rallisi’nde doktor olarak görev alması üzerine Formula 1 yarışına davet edildiğini belirten Dr. Tarık Gören, organizasyon için 9 Kasım’da İstanbul’a gittiğini ve 2 gün boyunca eğitim aldıklarını kaydetti. Gören, “Aldığımız eğitimler sonrasında Perşembe günü FIA medikal delegesi tarafından kurtarma ekibimiz, görevli doktorlar ve sağlık personelleri denetlendi. FIA onayını aldıktan sonra yarışlar boyunca piststopta ve tehlikeli virajlarda doktor olarak görevlendirildik” dedi.

“Gurur duydum”

Dr. Tarık Gören, “Pistin yağıştan dolayı kaygan olması kaza açısından bizi tedirgin etsede, Dünya olarak çok ilgi çekici bir yarış olacağı antrenman turlarında ferrari ekibinin son sıralarda yer almasından belliydi. Cumartesi günü sürpriz yaşanarak sıralama turlarında 1. gelerek POL pozisyonunda Strollün olmasıydı. Pazar günü Solotürk’ün muhteşem gösterisi sonrası yarış tüm heyecanıyla başladı ve son yılların en güzel yarışını görevli olup izlemek nasip oldu” diyerek, “Böyle bir organizasyonda gönüllü olarak görev almaktan ve ülkemizi temsil etmekten gurur duydum. Umarım bu tür organizasyonları daha sık görür ve daha sık görev alırız. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürler. Hamiltona’da tebrikler” dedi.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz