Coronavirüs feryadı doktoru görevinden etti

gurbuzakcay

Yayınlanma:10 Kasım 2020 15:08 Güncelleme:06 Ağustos 2021 21:19

Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Gürbüz Akçay, whatsapp grubunda Denizli’de yaşanan coronavirüsle ilgili çok acil önlem alınması gerektiğini yazdı. “Covid servisleri ve acilleri tamamen dolu” diyerek feryat eden Akçay, PAÜ yönetimi tarafından görevden alındı.

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Başhekim Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Gürbüz Akçay, whatsapp grubunda Denizli’de yaşanan coronavirüs salgını ile ilgili çok önemli bir paylaşımda bulundu. Dr. Akçay, mesajında “Herkese iyi akşamlar. Denizli’den S.O.S veriyorum. Korona pandemisi tüm şiddetiyle devam ediyor. İki Devlet hastanesi ve Tıp fakültesi yoğun bakımları, Covid servisleri ve acilleri tamamen dolu. Son bir hafta içinde bir dostum, bir kuzenim rahmetli oldu. Şu anda kaç tane tanıdığım yoğun bakımda. Annem pozitif, evde tedavi alıyor. Ağırlaşsa Denizli’de hastanelerde yer yok. Bu yazıyı okuyanlardan Bakan Bey’e ulaşabilecek varsa. Denizli’de acil sokağa çıkma yasağı ve tedbirlerin alınmasını bekliyoruz. Dr. Gürbüz AKÇAY.” ifadelerini kullandı.

Whatsapp grubundan hızla yayılarak bir anda Denizli’nin gündemine oturan bu mesajın ardından Pamukkale Üniversitesi Yönetimi, Akçay’dan görevi bırakmasını istedi. Akçay, bu istek üzerine başhekim yardımcılığı görevini bırakmak zorunda kaldı.

Denizli’de görev yapan bir doktorun, gidişatın iyi olmadığını ve tedbirlerin acil olarak alınması gerektiğini söylemesi bir suç mu, hata mı ? Pamukkale Üniversitesi yönetiminin Akçay’ı istifaya zorlaması doğru mu? Bu soruların cevabını Denizli kamuoyuna bırakıyoruz.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz