pau-mezunu-coban

Yayınlanma:06 Kasım 2020 10:53 Güncelleme:12 Aralık 2020 19:26

Pamukkale Üniversitesi mezunu İsmail Kabataş, iş bulamayınca aile geçimine katkıda bulunmak için çobanlık yapmaya başladı.

Pamukkale Üniversitesi Çivril Atasay Kamer Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Asistanlık Bölümü’nden mezun olan 25 yaşındaki İsmail Kabataş, mezun olduktan sonra bir çok işte çalıştı. Mezun olduğu alanda iş bulamayan Kabataş, ailesine daha çok yük olmamak için 100 koyuna çobanlık yapıyor.

 “Bitirdiğim bölümden umudum kalmadı”

Mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştığını belirten İsmail Kabataş, “Mezun olunca işsiz kaldım. Bende okulum bittikten sonra atanamayınca askerliğimi yapıp geldim. İş bulamayınca çobanlık yapmaya karar verdim. Kar, yağmur, çamur demeden hayvanlara bakıyorum. Her işin bir zorluğu var. Yani okuduğum bölümden de pek bir umudum kalmadı. Devletimize buradan sesleniyoruz; bize bir şekilde yardım etsinler. Okuyoruz boş yere. Pek işe de yaradığı yok. Bizim gibi vatandaşların artık mağdur olmasını istemiyoruz. Daha önce de birçok işte çalıştım. Devletin öğrencilere destek vermesini istiyoruz. Daha önce ne iş bulduysam yaptım ve şu anda çobanlık yapıyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Genç Çivril

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz