PAÜ Teknokent’e tecrübeli ceo

Yayınlanma:12 Ekim 2020 15:17 Güncelleme:12 Aralık 2020 19:21

Ciddi sorunların yaşandığı PAÜ TEKNOKENT, yeni rektörle birlikte yeni bir sürece girerken, TEKNOKENT’in başına da, bu alanda çok başarılı çalışmalara imza atan, Türkiye’de TEKNOKENT’lerin mevzuatını oluşturan isimlerden biri olan, bir dönem de Hacettepe TEKNOKENT’in yöneticiliğini üstlenen İlyas Yılmazyıldız CEO olarak atandı.

İLYAS YILMAZYILDIZ/PAÜ TEKNOKENT CEO

Geçmiş dönem PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ’ın, kendini genel müdür olarak atadığı, birçok usulsüzlüklerin yaşanması nedeniyle de Şifre Haber tarafından haber konusu edilen PAÜ TEKNOKENT, yeni atanan Rektör Vekili Ahmet Kutluhan’la birlikte toparlanma süreci başlamış, bir taraftan soruşturmalar sürerken, bir taraftan da profesyonel bir yönetim mekanizması oluşturmak düşüncesiyle CEO arayışına girilmişti.

EN İYİSİ TERCİH EDİLDİ…

Konuyla ilgili görüştüğümüz PAÜ yetkilileri, TEKNOKENT için birkaç alternatif üzerinde durulduğunu, nihayetinde de bu alanda Türkiye’de önemli bir isim haline gelmiş olan İlyas Yılmazyıldız’da karar kılındığını bildirdiler.

ESKİ SİYASİLERDEN…

PAÜ TEKNOKENT CEO’luğuna getirilen İlyas Yılmazyıldız’ın, çok güçlü bir TEKNOKENT birikimine sahip olduğu, bu alanda birçok TEKNOKENT’in kuruluşunda imzası bulunduğu belirtilirken, aynı zamanda da 20 ve 21. Dönem Doğruyol Partisi Balıkesir milletvekili olarak TBMM’de görev yaptığı öğrenildi.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz