Hazar Roket Takımı yine tarih yazdı

Yayınlanma:16 Eylül 2020 13:19 Güncelleme:06 Ağustos 2021 21:28

PAÜ Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan Hazar Roket takımı orta (3000 m) ve Yüksek İrtifa (6000 m) olmak üzere iki kategoride Türkiye birincisi oldu. PAÜ ekibi, aynı zamanda yüksek irtifada en iyi tasarım birincilik ödülünü kazandı.

Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Hazar Roket Takımı Akademik Danışmanı Prof. Dr. Cemal Meran, sosyal medya hesabından şampiyonluk sevincini paylaştı.

“Danışmanı olduğum Yüksek İrtifa Hazar Roket Takımı yine tarih yazdı” diyerek düşüncelerini paylaşan Prof. Dr. Cemal Meran, “Hazar roket takımı bu yıl hem orta (3000 m) hem de Yüksek İrtifa (6000 m) olmak üzere iki kategoride Teknofest’e katılmıştı. Geçen hafta Aksaray’da gerçekleşen atışlar sonucu her iki kategoride de tamamı Üniversitemiz Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan Hazar Roket takımı Türkiye birincisi olmuştur. Aynı şekilde yüksek irtifada en iyi tasarım birincilik ödülü de Hazar Roket takımının olmuştur. Hazar roket takımı geçen yıl orta irtifada (geçen yıl yüksek İrtifa kategorisi yoktu) Teknofest’e katılmış ve Türkiye birincisi olmuştu. Hazar orta irtifa roket takımının akademik danışmanı Prof. Dr. Numan Behlül Bektaş’ı, Aksaray’daki atışlar esnasında takıma koçluk eden Araş. Gör. İnan Ağır ve Araş. Gör. Hüseyin Emre Şahin’i ayrıca tebrik eder, teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Gururumuz oldular

PAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemal Meran paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Gururumuz Hazar Roket Takım lideri Serhat Duras şahsında ekip üyeleri Egemen Mert, Uğur Yiğit, Cem Topuk, Ece Cengiz, Mertcan Uysaler, Mustafa Zabun, Sena Öğün, Talha Sorkun, Ezgi Meriç ve Batuhan Çabuk’u ayrı ayrı kutlarım. Böylesi pırlanta çocukları yetiştiren değerli ailelerine hem teşekkür eder hem de tebrik ederim. Onlarda eminim ki çocuklarının bu başarıları ile en az bizim kadar gurur duyuyorlardır.”

Kaliteli eğitim ve öğretimin en büyük delilidir

Bu birincilikler Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümündeki kaliteli eğitim ve öğretimin en büyük delilidir. Bu kapsamda şampiyon öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen tüm bölüm öğretim üyelerini ve Hazar takımına maddi manevi destekte bulunan tüm yöneticilerimize teşekkürü borç bilirim. Her iki roketin ve bileşenlerinin imalatı esnasında sponsorluk yapan Pamukkale Üniversitesi Teknokent, Pamukkale Teknoloji Transfer Ofisi, Akürün Tekstil, Germetal, Hunters of Book, Safir Reklam, Pivottex ve Türkiye Teknoloji Takımına öğrencilerimiz ve şahsım adına teşekkür ediyor, desteklerinin artarak devamını diliyorum.”

Güvenelim, imkan verelim

Bu başarı aynı zamanda Türk gençliğine güvenildiği zaman ne kadar başarılı olabileceklerinin en büyük kanıtıdır. Geleceğimizden endişe etmeyelim çok donanımlı genç bir nesil geliyor, yeter ki güvenelim, imkan verelim, destekleyelim ve önlerini açalım…”

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz