Uzaktan eğitime esnaf tepkili

Yayınlanma:01 Eylül 2020 18:49 Güncelleme:12 Aralık 2020 19:19

PAÜ’deki eğitimin büyük bir bölümünün uzaktan eğitimle (online) gerçekleşmesi kararı, onbinlerce öğrenciye hizmet veren esnafı zor durumda bıraktı.

PAÜ Senatosu’nun aldığı kararın yeniden gözden geçirilmesini isteyen başta özel yurt sahipleri olmak üzere apart sahipleri, kafe işletmecileri, dolmuşçular olmak üzere birçok işletme temsilcisi, dertlerine çare bulunması için siyasileri ve belediye başkanlarının kapılarını aşındırmaya başladı.

Esnaf temsilcileri Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’yi ziyaret etti.

Problemin çok büyük olduğunu söyleyen Türkiye Yurt İşverenleri Sendikası Denizli Temsilcisi Hüseyin Efe “Türkiye’deki üniversitelerin büyük bir bölümü yüz yüze eğitimi tercih etmesine rağmen, PAÜ farklı bir karar aldı. Binlerce işletme ve 10 bini aşkın çalışanı çok zor durumda. Bu işe bir çözüm bulunması için yetkililerle görüşmelere başladık” diyerek konuşmasına şöyle devam etti:

Hüseyin EFE

 “İnşallah yeni rektörümüz bizim tepkimizi anlayışla karşılar ve hep birlikte ortak bir çözüm yolu bulmak için çaba gösterir. Konuyu siyasilere, belediye başkanlarımıza ilettik. Sayın valimizden de randevu istedik. Pazartesi günü de, AK Parti Milletvekilleri Cahit Özkan ve Nilgün Ök’le, Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki ile birlikte bir görüşme yapacağız ve sıkıntılarımızı anlatacağız. Eğer hızla gereğini yapamazsak, ortaya çıkacak hasar çok büyük olacaktır.”

ANKETTEN %55 YÜZ YÜZE EĞİTİM ÇIKTI

Pamukkale Üniversitesi’nin öğrencisinden, çalışanına ve akademisyenlerine kadar onbinlerce  kişi tarafından takip edilen www.pauburada.com internet portalı olarak sanal ortamda bir anket gerçekleştirdik.

 “PAÜ’de eğitim yüz yüze mi, yoksa uzaktan mı olmalı?” sorulu ankete 1.626 takipçi katıldı ve öğrencilerin yüzde 55’i yüz yüze yapılmasını talep etti.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz