Yayınlanma:27 Ağustos 2020 21:25 Güncelleme:06 Ağustos 2021 21:29

Pamukkale Üniversitesi’nde 2020-2021 Güz Dönemi’nin uzaktan öğretimle yapılacak iddiası sosyal medyayı karıştırdı. #pauhibritistiyor hashtagiyle tepkilerini dile getiren öğrenciler Türkiye gündeminde TT oldular.

ÖĞRENCİLER FARK ETTİ

Pamukkale Üniversitesi’nin yakından takip ettiği PAÜ Burada “www.pauburada.com” haber sitesi ve twitter adresi @pauburada, bugün yine öğrencilerin sesi oldu. PAÜ’nün resmi twitter hesabından, Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın dekan, yüksekokul ve meslek yüksekokul müdürleri ile öğretim üyeleriyle yaptığı dijital destekli eğitim değerlendirme toplantısının fotoğraflı paylaşımı yapıldı. Etkinlik ile ilgili paylaşılan dört fotoğraftan birinde Rektör Kutluhan’ın sunumu esnasında arkasında bulunan slayt öğrencilerin dikkatini çekti. Slaytta “Bu sebeplerle 2020-2021 Güz Dönemi bölümlerimizden gelen talepler üzerine fakülte kurulu olarak hem teorik hem de uygulamalı derslerin UZAKTAN ÖĞRETİM yöntemiyle gerçekleştirilme kararı alınmıştır” yazılıydı.

DM’den bize ulaşan öğrencilerin uyarısı üzerine @pauburada olarak konuyu gündeme getirdik.

Bunun üzerine fotoğraf ile birlikte slayttaki yazıyı paylaştık. 23 bin görüntüleme ve 10 bin etkileşim alan bu twite, uzaktan öğretime tepki gösteren ve destek veren öğrenciler #pauhibritistiyor hashtagiyle düşüncelerini paylaştılar. #pauhibritistiyor, kısa sürede Türkiye gündeminde üst sırada yer aldı.

PAÜ’den henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

En çok beğeni alan twitlerden bazıları

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz