Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın eşi için ilana çıkması ile başlayan süreç, YÖK’ün soruşturma açması ve genel kurulda değerlendirilmesi ile devam etti. Yaşanan bu olayların ardından YÖK, Hüseyin Bağ’ı görevden aldı.

Eşini daha önce ilk olarak İslami Bilimler Enstitüsü’ne sekreter olarak atamasıyla, ardından da Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne bilgisayar işletmeni olarak görevlendirmesiyle gündeme gelen Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, bu kez Personel Daire Başkanlığı kadrosunda eşi için ‘adrese teslim’ ilan açtı. 7 Temmuz’da yayımlanan Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı kadrosu için açılan ilanın kriterlerini karşılayan ve başvuran tek kişi eşi Derya Bağ oldu.

Bunun üzerine YÖK Denetleme Kurulu soruşturma açtı ve Yükseköğretim Genel Kurulu toplantısında rektörün durumunun acil olarak değerlendirmesi kararlaştırıldı.

YÖK’ÜN AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYIN

GÖREVDEN ALINDI

YÖK Genel Kurulu toplantısı sonrası Hüseyin Bağ’ın Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü görevinden alındığı açıklandı.

YÖK’ten konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

BASIN AÇIKLAMASI

Yükseköğretim Genel Kurulunun 10.08.2020 tarihli toplantısında, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ hakkında Yüksek Denetleme Kurulu’nun raporu görüşülmüş ve Prof. Dr. Bağ görevinden uzaklaştırılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz