Öğretim görevlisi ilanın ön değerlendirme raporunda sadece eşinin adı var

Yayınlanma:06 Ağustos 2020 12:23 Güncelleme:06 Ağustos 2021 21:31

Pamukkale Üniversitesi’nin resmi web sitesinde dün “Öğretim Görevlisi Alım İlanı Ön Değerlendirme Sonuçları” yayınlandı. Bu raporla PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, bir kez daha eşiyle gündeme geldi.

Daha önce eşini üniversiteye aldıran ve dönemin Milli Eğitim Bakanı ve YÖK Başkanı’nın araya girmesiyle istifa ettiren, ardından yeniden alan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, bu kez eşi Derya Bağ’ı öğretim görevlisi yapmak için kolları sıvadı. Rektörlük (Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi) için yayınlanan ilanda şartları taşıyan Türkiye’de sadece 1 kişi çıktı ve o da Derya Bağ oldu. Derya Bağ, 10 Ağustos tarihinde sınava girecek.

Yazıklar olsun !

Denizli’nin usta kalemi Şifre Haber Genel Yayın Yönetmeni Bülent Öztürk, bugün yazdığı köşede “Yazıkları olsun” başlığı altında düşüncelerini paylaştı.

Öztürk, köşesinde

“Samimi olarak, şunu söyleyebilirim ki;

Rektör Bağ’ın, üniversitede yaşattığı bunca şeye rağmen,

daha önce eşini PAÜ’ye almasına rağmen,

enstitü sekreteri yapmasına rağmen,

dönemin Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın tepkisine rağmen,

YÖK Başkanı’nın ‘etik değil’ diye karşı çıkışına rağmen,

eşini istifa ettirip, ardından yeniden almasına rağmen,

Türkiye’nin ayağa kalkmasına rağmen,

safça bir beklenti içerisine girmiş ve bu ilandaki şartları taşıyan dünyadaki tek kişinin, Rektör Bağ’ın eşi dahi olsa, buna tenezzül ve cesaret edemeyeceğini düşünmüştüm…

Hatta çevremdeki dostlarımın bir kısmının, bu şekilde yorum yaptığımda kıs kıs güldüğünü ve “Sayın Öztürk, sen 6-7 yıldır buralarda yoktun.  ‘Rektör Bağ Cumhuriyeti’ artık özerkliğini ilan etti. Ne YÖK tanır ne de Beştepe…” diyerek benimle alay ettiklerini söyleyebilirim…

Ne kadar haklı olduklarını, dün PAÜ’nün sitesinde yayınlanan ‘Ön Değerlendirme Tutanağı’nda, ilgili bölüm için açılan 1 kişilik öğretim görevlisi kadrosuna, tüm Türkiye’den sadece bir kişinin başvurduğu, bu başvuranın da isim hanesinde DE*** BA*** şeklinde, DERYA BAĞ’ın yazılı olduğunu ve 10 Ağustos tarihinde yapılacak sınava da tek isim olarak davet edildiğini görünce, çok iyi anlamış oldum.” ifadelerine yer verdi.

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz