Yayınlanma:03 Ağustos 2020 14:09 Güncelleme:12 Aralık 2020 19:15

Üniversite taban puanları, YKS tercih kılavuzu ile beraber yayımlandı. Pamukkale Üniversitesi’ni tercih edecek öğrenciler işlemini 6 Ağustos tarihinden itibaren yapabilecek.

ÖSYM tarafından açıklanan tablo ile PAÜ’nün 2 yıllık ve 4 yıllık bölümlerinin taban puanları ve sıralamaları belli oldu. Adaylar tablo 3 ve tablo 4 üzerinden lisans ve önlisans bölümleri ile ilgili bilgilere ulaşabilecek.

Adaylar, Tablo-3’teki ön lisans, Tablo-4’teki lisans programlarına;

a) TYT ve/veya SAY, SÖZ, EA, DİL yerleştirme puanları,

 b) Yükseköğretim programları ile ilgili tercihleri,

c) Yükseköğretim programlarının kontenjanları ve koşulları göz önünde tutularak yerleştirileceklerdir. Yerleştirme işlemlerinde 2020-YKS Kılavuzunda yer alan kurallar geçerli olacak.

DİKKAT: Tercih süresi, 6-14 Ağustos 2020 tarihleri arasındadır. Tercih bildirim işleminizi tamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinizde değişiklik yapabilirsiniz. Tercih işleminizi tamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerinizi mutlaka kontrol ediniz ve yazıcıdan tercih listenizin bir dökümünü edinerek saklayınız.

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz