Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nda PAÜ’nün Durumu …

Yayınlanma:27 Temmuz 2020 21:43 Güncelleme:06 Ağustos 2021 21:33

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı’nın (ÜniAr) organizasyonunda gerçekleşen “Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması 2020 Raporu – (TÜMA-2020)” yayınlandı.

TÜMA-2020’de 125 devlet ve 67 vakıf olmak üzere 192 üniversitede öğrenim gören 39.386 öğrenciden kullanılabilir veri toplandı.

Araştırma sonucuna göre Pamukkale Üniversitesi;

Öğrenim deneyimi tatminkârlığı, derslerin ve içeriklerinin, öğretim elemanlarının ilgisinin, sınavların geçerliliğinin, öğrenci odaklı iklimin, sınıflardaki öğretim yöntem ve tatminkârlığı konusunda 69. sırada,

Yerleşke ve yaşamının doyuruculuğu, sosyal tesisleri, yurt imkânları ve kalitesi, ulaşım rahatlığı, güvenlik, fiziki mekânların estetik ve kullanışlılığı, yerleşkenin konumlandığı çevre konusunda 23. sırada,

Akademik destek ve ilgi, öğretim elemanları ve danışmanlara ulaşabilirlik, öğrenim güçlüğü durumunda yardımcı bulabilme, öğrencinin akademik soru ve sorunlarına duyarlılıkta 61.

Kurumun yönetim ve işleyişinden memnuniyet, öğrenci işleri, sınav programları, akademik takvim, yönetime katılım, yöneticilere erişimde 113.

Öğrenme imkân ve kaynaklarının zenginliği, kütüphane, araştırma kaynakları, laboratuarlar, merkezler, araştırma imkânları, özel çalışma alanları, akademik destek birimleri konularında 46.

Kişisel gelişim ve kariyer desteği, sertifikalar, kişisel yetkinlik, araştırma faaliyetleri, öğrencilere yönelik kurslarda 73.

sırada yer aldı.

Raporun tamamı için tıklayın

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz