Dekandan Rektöre gönderme

Yayınlanma:23 Temmuz 2020 18:18 Güncelleme:06 Ağustos 2021 21:33

PAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulhamit Birışık, öğretim üyesi başına düşen yayın sayısına göre PAÜ’nün 78. sırada yer almasını alaycı bir dille eleştirdi.  Daha önce PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ tarafından soruşturma açılan Dekan Birışık, “Kafamız az biraz adli işlerden rahatlasın da sıra yayına da gelecek tabii ki. Yayın çok önemli canım çok önemli” ifadesini kullandı.

PAÜ Burada olarak geçtiğimiz günlerde “PAÜ yayın sayısında 78. sırada yer bulabildi” başlıklı bir haber yayınladık. 2019 yılında Web of Science kayıtları esas alınmak suretiyle devlet yükseköğretim kurumları arasında Pamukkale Üniversitesi’nin108 devlet üniversitesi arasında 78. sırada yer aldığını ve kötü bir performans sergilediğini haberleştirdik. @pauburada twitter adresimizde haberi paylaştık ve habere PAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulhamit Birışık şaşırtıcı bir yorumda bulundu. Dekan Birışık, “Kafamız az biraz adli işlerden rahatlasın da sıra yayına da gelecek tabii ki. Yayın çok önemli canım çok önemli” sözleriyle tepki gösterdi.

REKTÖR SORUŞTURMA AÇMIŞTI

PAÜ İlahiyat Fakültesi tarafından Denizli’de bir camiye bağışlanan kitapların fotoğrafları, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık aracılığıyla FETÖ iltisaklı olduğu iddiasıyla PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ’a iletildi. Olay sonrası İlahiyat Fakültesi dekanı ve Fakülte Sekreteri hakkında FETÖ soruşturması açıldı. Duruma tepki gösteren iktidara yakın sendika Memur-Sen, PAÜ kütüphanesinde FETÖ liderini öven kitaplar bulunduğunu belirterek rektör Hüseyin Bağ’ı suçlamıştı. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ”Sayın Rektör, hiç alakası olmayan kişileri FETÖ Komisyonuna sevk ederek haysiyet cellatlığına ve itibar suikastine soyunmak yerine, FETÖ yayınlarının kaynadığı üniversite kütüphanesine baksın” dedi ve madde madde şu tepkileri gösterdi… Haberin detayları için tıklayın.

DEKAN PAÜ’DEN AYRILACAK

PAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulhamit Birışık’a açılan soruşturmadan vazgeçildiği, ağustos ayında Pamukkale Üniversitesi’nden ayrılacağı öğrenildi.

SUÇ YOKSA CEZA DA YOKTUR

Haberin ardından Dekan Prof. Dr. Abdulhamit Birışık, twitterda bir yorum daha yaptı. Haberimizde soruşturmadan vazgeçildiğini yazmıştık, ancak Dekan Birışık soruşturmadan vazgeçilmediğini ve lehine sonuçlandığını kaydetti. Yorumu şöyle: “PAÜ de iken araştırma/yayından uzak kaldığıma dair ifadem üzerine koca bir anlam yüklenmiş. Bu doğru değil. Ayrıca haberdeki “… Birışık’a açılan soruşturmadan vazgeçildiği…” ifadesi de yanlış. Soruşturmalar lehimize sonuçlandı. Tabi olarak suç yoksa ceza da yoktur.”

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz