Yayınlanma:29 Haziran 2020 16:17 Güncelleme:06 Ağustos 2021 21:40

Pamukkale Üniversitesi’nde Yaz Okulu için ders seçimi yapmak isteyen öğrenciler yine sorunlarla karşılaştı. Yoğun tepki sonrası sıkıntı kısa sürede giderildi.

Pamukkale Üniversitesi’nde öğrencilerin kayıt, ders seçimi vs. dönemlerinde yaşadığı sorunlara bir yenisi eklendi. Yaz okulu ders seçimleri için bilgisayar başına geçen öğrenciler, haftada toplam 40 saati geçmemek koşuluyla en fazla 6 derse kayıt yaptırabilecekken, sistem buna izin vermedi ve en fazla 4 ders seçebildiler. Ayrıca, bütünlemeye girdikleri dersi yaz okulunda alabilecekken, sistem buna da izin vermedi. Ders kapasitelerinin sistem açıldığında hemen dolması da öğrencilerin tepki gösterdiği başka bir konuydu.

@pauburadatwitter hesabında tepkilerini dile getiren öğrenciler, “Sevgili hocam bu sefer sistemdeki sorun nedir? Derslerimizi seçemiyoruz. Kapasite dolu yazıyor ama kimse bir şey seçmemiş. Buna ek max ders sayısı 4 gözüküyor.”, “Sistem açıldığı dakika bütün derslerin kapasitesi doldu. Ders kapasitesi 10 kişi falan sanırım.”, “Kardeşim üniversite deneme yanılma tahtası değil. Biz de sizin oyuncağınız değiliz. Bu kadar basit bir şeyi bile beceremiyor iseniz istifa edin simit satın onurlu yaşayın. Bu şekilde davranarak öğrencinin sadece beddualarını alıyorsunuz. Ayıptır.” gibi tepkiler verdiler.

Ders kaydında öğrenciler aşağıdaki adımları izleyeceklerdir:

  •  Öğrenciler 29 Haziran-01 Temmuz 2020 tarihleri arasında internet ortamında derslerini seçip ders kayıtlarını yapacaklardır. Kayıt işlemleri, 01 Temmuz 2020 tarihinde Saat: 23.59’da tamamlanacaktır.

Not: Pamukkale Üniversitesinden Yaz Okulunda ders almak isteyen diğer üniversite öğrencileri ile özel öğrencilerin ilk aşamada 29 Haziran-01 Temmuz 2020 tarihleri arasında sistem üzerinden dersin açıldığı fakülte, yüksekokul veya meslek yüksekokullarına başvurarak geçici PAU Öğrenci Numarası almak için siteme kayıt olmaları gerekmektedir. Sistem kaydından sonra buradaki işlem adımları takip edilecektir.

  • Ders kaydından sonra ekranda çıkacak toplam tutar 29 Haziran – 01 Temmuz 2020 tarihleri arasında Halk Bankasına öğrenci numarasıyla yatırılacaktır.
  • Öğrenciler ders ücretini yatırdıktan sonra tekrar sisteme girerek ders kaydını onaylayacaktır.
  • 29 Haziran-01 Temmuz 2020 tarihlerinde ders kaydı yapmış öğrenciler, 03-05 Temmuz 2020 tarihlerindeki EKLE-SİL-ONAYLA günlerinde açılma yeterliliğini sağlamadığı için sistemden silinen derslerin yerine (ders kredisi fazlalığı nedeniyle ilave ücret yatırılması gerekiyorsa ilave ücretin de ilgili bankaya ödenmesi gerekmektedir) açılma yeterliliğine ulaşan dersler arasından veya açılma yeterliliğini etkilememek koşuluyla (derse kayıt olan öğrenci sayısının 20’in altına düşmemesi) açılan dersin yerine başka derse/derslere kayıt olabileceklerdir. Açılmış olan derslere ilk defa kayıt yapacak öğrenciler de bu tarihler arasında ders seçimi yapabilir.
6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz