El insaf sayın rektör !

Yayınlanma:15 Haziran 2020 12:00 Güncelleme:06 Ağustos 2021 23:41

Denizli’nin, dosya haberlerle özel gündemini oluşturan ŞİFRE HABER, son olarak PAÜ’de yaşanan inanılmaz ‘atama skandalı’nı gündemine aldı…

PAÜ Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Bağ’ın talimatları doğrultusunda, mahkeme kararlarına rağmen yaşatılan ve skandala dönüşen Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Koray Adalı’yla ilgili atama ısrarı, adeta ‘Bu kadarına da pes’ dedirtti.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip

2016 yılında, yardımcı doçentlik için açılan kadroya başvuran 19 kişi içerisinden, 17. sıradaki, yani sondan 3. isim olan Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Koray Adalı’yı 3 kez atayarak, birçok kişinin hakkını yiyen üniversite yönetimi, bununla da yetinmeyerek, art arda 3 mahkeme kararına rağmen ısrarını sürdürdü ve 4. kez yapılan atama da mahkemeye taşındı.

TEK BAŞINA, HAKSIZLIĞA KARŞI DİRENDİ…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip
Prof. Dr. Havane Asuman Kaftan TELLİOĞLU

Bu usulsüz atamalara karşı büyük mücadele veren, mücadelesini sürdürürken de disiplin cezalarına ve mobbinge maruz kalan, bölüm başkanlığından uzaklaştırılan, mahkeme kararıyla da geri dönen PAÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Havane Asuman Kaftan Tellioğlu’nun Avukatı Bayram Can Çapar “Müvekkilim, liyakatsiz ve adrese teslim atamalara hukuk yoluyla karşı koymuş ve bu hususta açılan davalarla, hepimizin canımızı emanet ettiğimiz hekimlerin arasında torpille/referansla yapılan atamanın önüne 3 kere geçmiştir” diyerek şöyle konuştu:

Haberin tamamı ve belgelerle devamı www.sifrehaber.com ‘da

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz