Öğrenciler hak istiyor !

Yayınlanma:09 Haziran 2020 12:41 Güncelleme:09 Haziran 2020 22:59

Pamukkale Üniversitesi’nde salgın sürecinde uygulanmaya başlayan uzaktan eğitim, uzaktan final sınavlarıyla devam etmekte. Ancak öğrenciler seslerini duyurmak istiyor.  

Bu süreçte çok fazla etkilendiklerini söyleyen PAÜ lüler,  twitterda ‘PAÜ ADALET İSTİYOR’ etiketiyle biraz da olsa sesini duyurmuşlardı. Ancak vize sınavlarından sonra şimdi de final sınavıyla bu sürecin mağdurları öğrenciler oldu. Sosyal medyada ‘yarasayı biz yemişiz gibi’ sözler dile getirilmişti. Öğretim görevlilerinin hiç öğrenci taraflı olmadıklarını belirtip seslerini rektöre duyurmaya çalışıyorlar. Uzaktan eğitim sürecinde görüntü ve ses eksikliğinin göz ardı edilmesi bunlardan bir tanesi. Vizede 2 gün verilen sınav için finalde 2 saat uygun görülmesi de cabası. Ayrıca öğrencilerin soruları görünce yüz yüze eğitim eksikliğinden kalem dahi oynatamadıklarını biliyoruz. Ancak yaşanabilecek sorunlar; elektrik kesintisi, sistem sorunları da göz ardı edildi. Öğrenciler soruları çözmekten çok, sisteme nasıl yükleyeceğini düşünmekten yoğunlaşamadı.  

Öğretim görevlileri ise sınavları değerlendirirken bunları dikkate dahi almadı. Öğrencilere düşük notlar verirken bir de sistem yüzünden not dahi alamayan öğrenciler yığını oluştu. Rektörün ise bu sorunlara çözüm odaklı bir cevap verdiği görülmedi. Eğitimde öğrencinin yanında olunmasını gerektiği savunan PAÜ’lüler çareyi twitterda buluyor.  

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz