PAÜ BİYOM’DA, profesörleri engellemeye çalışan PAÜ güvenlik müdürünün testi pozitif çıktı. Rektör Bağ başta olmak üzere, güvenlik müdürüyle birlikte o gün olaya müdahale eden üniversite güvenlik görevlileri, daire müdürleri ve polis memurlarının durumları hakkında henüz kesin bir bilgiye ulaşılamadı.

Şifre Haber’in önceki gün ‘Eyvah!’ ve ‘İnşallah Aslı Yoktur’ başlıklarıyla yayınladığı haberde, PAÜ Koruma ve Güvenlik Müdürü Tunçay Meşe’nin hastaneye yatırıldığı, ilk testinde negatif çıkmasına rağmen, çekilen ciğer filmindeki yoğunluk nedeniyle Covid-19 tedavisine başlanarak, 2. bir test talebinde bulunulduğunu duyurmuştuk.

Ne olmuştu?

Geçtiğimiz günlerde, PAÜ BİYOM Merkezi, bilim tarlalarında Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ dozerin önünde, onlarca güvenlik görevlisi ve ilgili daire müdürleriyle birlikte, BİYOM tarlalarından, kanalizasyon kanalı açmak amacıyla harekete geçmiş ve Prof. Dr. Ali Ramazan Alan ile Prof. Dr. Fevziye Çelebi Toprak’ın direnç göstermesi üzerine, dakikalar süren arbede yaşanmıştı. Bu süreçte de, PAÜ Koruma ve Güvenlik Müdürü Tunçay Meşe ise, orada ekibiyle birlikte en önlerde müdahale ederek, öğretim üyelerini alanın dışına çıkarmıştı.

Korkulan oldu

Haberin yayınlandığı gün itibarıyla, PAÜ Koruma ve Güvenlik Müdürü Tunçay Meşe’ye ‘hızlı test’ olarak adlandırılan 2. testin yapıldığı, bu testin ‘pozitif’ çıkması üzerine de daha detaylı bir 3. testin devreye sokulduğu belirtilirken, bu testin sonucunun de ‘pozitif’ çıktığı, yani COVID-19 virüsüyle enfekte olduğu kesinleşmiş olarak kayıtlara geçti.

Orada bulunan herkes risk altında

PAÜ Koruma Ve Güvenlik Müdürü Tunçay Meşe’nin tedaviye olumlu cevap verdiği ve COVID-19 tedavisinin sürdüğü öğrenilirken, 24 Mart günü sabahı, PAÜ BİYOM merkezinde yaşanan hareketli saatlerde, orada bulunan birçok insanın, yani başta Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ başta olmak üzere, güvenlik müdürüyle birlikte o gün olaya müdahale eden üniversite güvenlik görevlileri, daire müdürleri ve polis memurlarının da risk altında olduğu belirtildi. O ortamda bulunanlarla ilgili, şu ana kadar ne tür bir tedbir alındığı yönünde bilgiye ise henüz ulaşılamadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz