PAÜ BİYOM’DA, profesörleri engellemeye çalışan PAÜ güvenlik müdürünün, COVID-19 tedavisi görmeye başladığı bildirildi. Üniversite yetkilileri ise birinci testin negatif çıktığını, 2. kez teste tabi tutulacağını bildirdiler.

Geçtiğimiz hafta içinde, PAÜ BİYOM Merkezi, bilim tarlalarında Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın dozerin başında verdiği talimatlarıyla arbede yaşanmış, birçok vatandaşımız hem yaşananlara tepki göstermiş, hem de iki profesörün dışında kimse de maske olmadığına dikkat çekerek “Böyle bir hassas ortamda, hiç tedbir alınmadan olacak iş mi” diye sosyal medya da yorumlar yapmıştı.

Onlarca kişinin içinde, maskesiz müdahale

Rektör Bağ dozerin önünde, onlarca güvenlik görevlisi ve ilgili daire müdürleriyle birlikte, BİYOM tarlalarından, kanalizasyon kanalı açmak amacıyla harekete geçmiş ve Prof. Dr. Ali Ramazan Alan ile Prof. Dr. Fevziye Çelebi Toprak’ın direnç göstermesi üzerine, dakikalar süren arbede yaşanmıştı. Bu süreçte de, PAÜ Koruma ve Güvenlik Müdürü Tunçay Meşe ise, orada ekibiyle birlikte en önlerde müdahale ederek, öğretim üyelerini alanın dışına çıkarmıştı.

Okuyucular tepki göstermişti

Şifre Haber’in, BİYOM tarlalarında yaşanan müdahaleyi ve dozer önüne yatan profesörün yaşadıklarını Türkiye gündemine taşıması üzerine, haberin altına yorum yapan birçok Şifre Haber takipçisi, bu kritik ortamda neden acele edildiğini, üstelik hiçbir tedbir alınmadan herkesin riske sokulduğunu eleştirerek tepki göstermişleri.

Gelen ihbarı ‘çoklu teyit’ ettik

Şifre Haber Genel Yayın Yönetmeni Bülent Öztürk’e gelen bir ihbar üzerine harekete geçtik. Gelen ihbarın içeriği çok ürkütücüydü. Telefondaki ses “Bülent Bey, BİYOM Tarlası’nda yaşanan arbedede, onlarca insanın, güvenlik görevlisinin, Rektör Bağ’ın önünde, profesörlere maskesiz bir şekilde müdahale eden PAÜ Koruma ve Güvenlik Müdürü Tunçay Meşe’nin, akciğer tomografisinin çekildiğini, ciğerindeki yoğunluk nedeniyle de Covid- 19 tedavisine başlandığını’ ileri sürüyordu.

COVID-19 tedavisi başlamış

İhbarı aldıktan sonra, haber kaynaklarımızla tek tek irtibata geçerek, olayın gerçek olup olmadığını araştırmaya başladık. Resmi olmayan birçok kaynaktan, PAÜ Koruma Ve Güvenlik Müdürü Tunçay Meşe’yle ilgili gelen ihbarın doğru olduğunu ve Covid-19 tedavisinin uygulanmaya başlandığını‘çoklu teyit’ yöntemiyle kesinleştirdik.

Kesin durumu, 2. test sonucu belirleyecek

Öte yandan, bilgisine başvurduğumuz üst düzey bir PAÜ yetkilisi ise, PAÜ Koruma ve Güvenlik Müdürü Tunçay Meşe’nin Coronavirüsü şüphesiyle tedavisine başlandığını, ilk test sonucunun da ‘negatif’ çıktığını belirterek “Güvenlik müdürümüz tedavi altına alındı. İlk test sonucunun negatif çıkması bizleri sevindirdi. Ama, ciğerlerindeki yoğunluk durumuna göre, 2. bir testin yapılması doktorlarımız tarafından uygun görüldü. Yarın akşama kadar, 2. testin sonucunu alıp, ona göre kesin bir tanıya ulaşmış olacağız” dedi.

Kaynak: Şifre Haber

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz