Yayınlanma:04 Nisan 2020 21:48 Güncelleme:06 Ağustos 2021 23:43

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, ŞİFRE HABER tarafından gündeme taşınan ve kamuoyunda büyük tepki oluşmasına neden olan, Pamukkale Üniversitesi Rektör Danışmanı Hüseyin Aslan CHP’ye yönelik hakaret dolu twiti nedeniyle, hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Gülizar Biçer Karaca, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a da seslenerek “Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın böyle bir zihniyeti danışman kadrosu ile ödüllendirmesi manidardir. Pamukkale Üniversitemizin rektörüne düşen görev bu edep yoksunu şahsı derhal görevinden almaktır” dedi.

İşte Karaca’nın, Danışman Aslan’la ilgili yaptığı basın açıklamasının tam metni:

Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönelik şuursuz, fütursuz, bilinçsiz sözleriyle, iktidarın gözüne girmek hevesiyle yanıp tutuşan bir akıl, edep ve izan yoksununun bilmesi gereken şudur ki rüzgarın peşine takılıp iftira, yalan dolanla gözü dönenler kendi çamurlarında boğulurken kimse kendilerine el uzatmayacaktır.

Üniversite gibi bir bilim yuvasında hiçbir görevin emanet edilemeyeceği bu şahsın, üstelik Rektör danışmanı unvanı ile partimize yönelik sarf ettiği sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulunacağımı kamuoyunun bilmesini isterim.

Aklın ve bilimin yol göstericiliğinde ilerleme için kurduğu Cumhuriyeti bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP ye hakarete, iftiraya yeltenen her kim olursa olsun cevabını misliyle alacaktır.

Cumhuriyet Halk Partisinin onurlu bir üyesi olarak, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde bilgi üretmesi gereken üniversitemizde her nasıl olduysa kendisine yer bulabilen edep yoksunlarının üniversitede yerinin olmadığını, olamayacağını hatırlatmak sorumluluğumdur.

Rektöredep yoksunu bu şahsı görevden almalı

 Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın böyle bir zihniyeti danışman kadrosu ile ödüllendirmesi manidardir. Bilgi üretmesi, bilimsel başarıları ile gündeme gelmesi gereken Pamukkale Üniversitemizin rektörüne düşen görev bu edep yoksunu şahsı derhal görevinden almaktır. Denizli kamuoyunun güçlü beklentisi de budur.

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın danışmanlığına böylesi birini getirmesinin gerekçesi, izahı nedir? Partimize yönelik hakaret içeren paylaşımlarla büyük tepki toplayan şahıstan hangi konularda danışmanlık almaktadır? Yoksa, Türkiye’ye Denizli’ yi dozerli rektör olarak “tanıtma” aklı ve fikri de bu danışmanın eseri midir?

Dönem yalakası

Danışmanlık krizleriyle, liyakatsız atamalarla, bilim karşıtlığıyla gündeme getirdiğiniz Pamukkale Üniversitesi’nde liyakata aykırılıklara artık son mu vereceksiniz yoksa danıştığınız bu şahsın görevini sonlandırmamak için mi bekleyeceksiniz? Tek adam ve şürekasını övme pişkinliği dışında, nedense bilimsel paylaşımına rastlayamadığımız şahıs, gazetecilik ilke ve etiğine aykırı yalan yanlış haber yapan sözde medya organlarının iftira metinlerini paylaşmak, Saidi Nursiye övgüler düzmek gibi hareketleriyle, kendini ortaya dönem yalakası olarak atarak  prim yapmaya çalışmaktadır. Bu şahsın bir siyasi partiye yönelik mesnetsiz, talihsiz açıklaması hakkında suç duyurusunda bulunuyor, kamuoyunun takdirlerine sunuyorum.

Kaynak: Şifre Haber

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz