Yayınlanma:20 Kasım 2019 18:55 Güncelleme:11 Kasım 2020 22:33

Pamukkale Üniversitesi’nde yapımı tamamlanan Pamukkale Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (PADAM) ve Pamukkale Üniversitesi Kitap Satış Noktası öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Lisans, yüksek lisans ya da doktora düzeyinde üniversite eğitimlerini Pamukkale Üniversitesi’nde almak için dünyanın farklı kıtalarından gelen öğrencilerin Türkçe öğrenmelerini sağlayan, aynı zamanda başta Türkçe olmak üzere Almanca, Arapça, İngilizce, Fransızca, Rusça gibi dillerin öğretimi için sertifika programları düzenleyen PADAM,  yapılan yenileme çalışmaları sonunda kapasitesini artırdı.

Yenileme çalışmaları öncesinde 280 metre kare kapalı alanda iki derslikte eğitim öğretim faaliyetini gerçekleştiren PADAM, çalışmalar sonunda toplam 610 metre kare kapalı alanda 20 kişilik 4 derslik ve 2 mescit ile öğrencilere hizmet verecek. Sınıflarda, öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik projeksiyon ve ses sistemleri bulunmakta.  Yenileme çalışmaları öncesi derslik olarak kullanılan alanlar ise akademisyen ve idari personelin kullanımına sunulacak.

Eski malzemeler değerlendiriliyor

Yenileme çalışmalarını sürdüren Pamukkale Üniversitesi, israfın önüne geçmek ve mevcut kaynaklardan en verimli şekilde yararlanabilmek için yenileme çalışmalarında çıkartılan eski malzemelerden kullanılabilir olanları, başka çalışmalarda değerlendiriyor. Bu kapsamda 30 metre kare kapalı alanda hizmet verecek ve yapımı devam eden PADAM kantini inşaatında yeniden kullanılabilir malzemelerden yararlanılıyor.

Kitap satış noktası açıldı

Dünya klasiklerinden, farklı türlerden güncel kitaplara, ders notlarından öğretim üyelerinin önerdiği ders kitaplarına kadar öğrencilerin kitaplara daha kolay erişimini sağlayabilmesi için faaliyete geçirilen Pamukkale Üniversitesi Kitap Satış Noktası, PAÜ Kafe yanında yer alıyor.

İlk olarak dünya klasikleri, farklı türlerden güncel kitapların yer aldığı, 2 bin kitapla hizmete açılan kitap satış noktasında PAÜ Logolu kırtasiye malzemeleri de satışa sunuldu. PAÜ Kitap Satış Noktası’ndan alışveriş yapan herkes alışveriş fişi ile PAÜ Kafe’den bir adet ücretsiz kahve alabilecek. İlerleyen zamanlarda kitap satış noktasında sınavlara hazırlık kitapları, ders notları ve öğretim üyelerinin önerdiği ders kitapları da yer alacak. En çok okunan kitap listelerinin sık sık yenileneceği kitap satış noktası, öğrencilere kaynak temininde kolaylık sağlayacak.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz